Warning: preg_replace(): Compilation failed: escape sequence is invalid in character class at offset 4 in /wp-content/plugins/booked/includes/general-functions.php on line 19

Fizykoterapia Szczecin

 

 

Fizykoterapia

Fizykoterapia jest jedną z głównych specjalizacji naszego kompleksu rehabilitacyjnego. Nasi terapeuci ściśle współpracują z pacjentami, aby skutecznie pomóc im w poprawie zdolności ruchowej, a w rezultacie w uzyskaniu zdrowego życia.

Pozwala zacząć terapię jeszcze podczas unieruchomienia pacjenta np. w gipsie lub po wszczepieniu unieruchomienia wewnętrznego ,, blacha,śruby '',jest to działanie wspomagające ruch w przypadku np.uszkodzenia rozścięgna podeszwowego – ostroga piętowa,przyspieszenie wchłaniania płynu w stawie po urazie – pole magnetyczne i.t.p.Fizykoterapia jest to umiejętne posługiwanie się energią:

- prądem
- polem magnetycznym
- laserem
- ultradźwiękami
- ciepłem
- zimnem

po to aby przyspieszyć proces leczenia,ale trzeba też pamiętać że szybsze leczenie to także bliznowacenie czyli element nie zawsze pożądany w rehabilitacji i dlatego powinno być uzupełnione terapią właściwą – manualną.